Vinný sklep „Na horním frejde“

Vinný sklep „Na horním frejde“

Základní informace
69108 Bořetice
731507060
michal.petrasek@atlas.cz

Hlavní výhody:
-široký výběr kvalitních vlastních vín
-vinný sklep ne vinárna
-přátelský přístup
-soukromí
-příjemné prostředí
-možnost domluvy
Kartu uplatníte na:
Firemní akce
Oslavy všeho druhu
Znalce a milovníky vína
Sleva pro členy CZV klubu

5%

3-2

Zveme Vás do vinného sklepa na Jižní Moravě ve Velkopavlovické oblasti. Sklep se nachází v malebné vinařské vesničce Bořetice – Kraví hora. V této vesničce je 260 sklepů. V roce 2000 byla tato oblast uznaná jako recesistická „SVOBODNÁ SPOLKOVÁ REPUBLIKA KRAVÍ HORA“

Republika se rozprostírá na levém břehu říčky Trkmanky a vznikla v roce 2000. Území republiky tvoří tři celky – Hliníky, Kraví hora a Zahraničí (proto spolková republika). SSRKH je svrchovaný, jednoduchý demokratický stát, založený na úctě k právu a svobodám člověka. Občané republiky jsou pěstitelé révy vinné, výrobci vína a příznivci lehké konzumace tohoto lahodného moku. Státními symboly republiky je státní vlajka, znak republiky, hymna republiky a vlajka prezidenta republiky. Veškerá moc v republice patří vinařům. Měnou republiky je jeden Kravihorec, který má v přepočtu hodnotu jedné libry. Úřední řečí republiky je bořečtina. Zákonodárná moc v republice náleží vládě. V čele republiky stojí prezident a vláda, kterou tvoří předseda a osm ministrů. Vládní kabinet tvoří členové Kravihorské ochutnávací komise KOI a členové kontrolního úřadu.

Náš sklep je vystavěn v roce 1992 a postupně zdokonalován přes vybudování nových WC, stavbou posezení pod pergolou pro 20 osob až po instalovaní krbu pro vytápení a užasnou atmosféru.

Nabízíme Vám:

Odrůdyročník 2012 - Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Frankovka, Cabernet Moravia, Zweigeltraube, Müller Thurgau, Neuburg, Veltlínské zelené, Sauvignon, Rulandské Bílé, Vlašský ryzlink, Moravský muškát

V archivu máme i starší vína, nejstarší ročník je z r. 1992.

Vína která si u nás vyberete při degustaci Vám budou nabídnuta ke stolům.

Od 30 osob řidič autobusu + váš případný harmonikář mají návštěvu sklepa ZDARMA. Ceny závisí od počtu osob, druhu občerstvení a délce posezení ve sklepě.

V blízkém okolí se nachází Pálavské vrchy, zámek Lednice, zámek Valtice, 3km od Bořetic je rekreační oblast u obce Němčičky, kde je v letním období možnost koupání na koupališti s čističkou, v zimním období lyžařský vlek (250m) s restaurací a ubytováním.