Vinařství u Samsonů

Základní informace
Velké Němčice, Boženy Němcové 282, 69163
777 673 601
j.samson@vinarstviusamsonu.cz
http://www.vinarstviusamsonu.cz/
Hlavní výhody:
30 minut autem od Brna
Večeře od řezníka
Kartu uplatníte na:
Oslavy všeho druhu
Firemní akce
Sleva pro členy CZV klubu

5%

CenaNa vyžádání

Kapacita osob10-35

Občerstveníteplé

00167_samsonovi8crop

Vinař Jaroslav Samson

Hlava vinařského rodu Samsonů je svérázný pán, pro kterého je přivítat hosty ve sklepě největším potěšením. Révu vinnou začal pěstovat koncem devatenáctého století jeho praděd a Jaroslav Samson se snaží se synovou pomocí rodinnou tradici posunout zas o kus dál. Kromě práce v rodinném vinařství je víno také jeho zaměstnáním, takže se mu věnuje vlastně pořád. Lahve z jeho archivního sklepa (jednoho ze čtyř sklepů rodiny Samsonových) už byly ozdobou nejedné dobročinné aukce a mnohé i třicet let staré tam stále čekají na tu správnou příležitost. Ale i na vínech mladších ročníků, která čekají na vaši návštěvu ve sklípku, je dobře znát, že jsou vyráběna s láskou a poctivostí.

Vína a vinice

Protože Samsonovi mají jen necelý půlhektar vlastních vinic, i když výborně položených, vykupují hrozny od spolehlivých vinohradníků. Ti se museli zavázat, že se budou o své rostliny pečlivě a šetrně starat, a Samsonovi to také pravidelně kontrolují. Vyrábějí bílá i červená vína všech pro oblast typických odrůd, navíc svěží růžové z odrůdy Zweigeltrebe. Některá jejich vína jsou výsledkem nejmodernějších vinařských postupů, jiná jsou vyráběna tradičními metodami. To nabízí zvídavým návštěvníkům zajímavou možnost srovnání.

Sklep

Samsonovi vás nezvou do sklepa, Samsonovi vás zvou domů. Vinný sklep mají totiž ve dvoře a degustační místnost v zadním křídle domu, samozřejmě s odděleným vchodem. Atmosféru návštěvy sklípku to nijak nesnižuje, a navíc, spokojenost každého hosta je pro ně o to důležitější. Sklep, ve kterém hosté obvykle víno ochutnávají, dokončili Samsonovi v roce 2003, místnost, ve které se víno pije, o dva roky později. Tradici připomínají nenápadné artefakty, třeba prastaré (ovšem jak nás ujistili zcela zdravé) trámy v krovu, stavba jako taková je ale moderní a hosté se tu cítí příjemně a pohodlně.

Obvyklý program

Menší skupiny hostů obvykle začínají u Samsonů rovnou ochutnávkou ve sklípku, ze kterého je vyžene až hlad. Ty větší se chtějí většinou nejdříve pohodlně usadit, a tak si mohou na přivítanou poslechnout krátké povídání o historii a technologii výroby vína. Ani v tomto případě samozřejmě nikdo nesedí nasucho. Ochutnávají se pak z převážné většiny mladá vína a až čtyři, která hostům nejvíce chutnají, se po celý večer objevují na jejich stolech. K večeři Samsonovi podávají cokoliv, co si hosté vyberou a místní řezník má na skladě. Celý večer mohou návštěvníci ujídat také ze sýrových, salámových nebo zabíjačkových obložených talířů. Milovníci sladkého ocení domácí koláčky. Program obvykle trvá okolo pěti hodin

Naše poznámky

Cesta autem mezi Brnem a Velkými Němčicemi trvá asi 30 minut. Rádi vaši skupinu dopravíme do sklípku i zpět a to nejen z Brna, ale odkudkoliv z České republiky.
Pro skupiny, které se budou rozcházet či scházet postupně, můžeme za příjemné ceny zajistit i kyvadlovou dopravu do Brna po celou dobu akce.
Sklípek je vhodný nejen pro firemní akce a večírky, ale i pro soukromé oslavy.
Sklípek je ve dvoře řadového rodinného domu.
Firmy si mohou s předstihem objednat i stylový dárek pro účastníky akce, víno s etiketou na přání, ať už propagační, nebo jako upomínku na příjemně strávený večer.