Vinař Bohumil Netopilík

Základní informace
HruškyHlavní výhody:
Vynikající vína
Snadná doprava
Kartu uplatníte na:
Firemní akce
Milovníky vína

Cenana vyžádání

Kapacita osob8-20

Občerstvenístudené

Netopilik1

Vinař Bohumil Netopilík

Ve vinotékách ani na velkých soutěžích se s jeho víny obvykle nesetkáte, to byste museli přijet na nějaký místní košt. Přesto se do jeho sklepa sjíždějí milovníci vína z celé země. Jen šeptanda mezi znalci už přivedla k ochutnávce jeho vín i řadu zahraničních návštěvníků, dokonce až z Nového Zélandu a Austrálie.

Rodina Bohumila Netopilíka vlastní vinice nepřetržitě od roku 1793. Pokračovatel tradice je vášnivý myslivec, jinak skromný a tichý člověk. Když ale přijde řeč na víno, dokáže mluvit i hodiny. Vína Bohumila Netopilíka si to naštěstí zaslouží.

Vína a vinice

Sudové víno si ve vinném sklípku Bohumila Netopilíka nekoupíte, ze sudu můžete leda ochutnat, dokud je víno mladé. Všechna vína lahvuje, obvykle v kategoriích pozdní sběr a výběr z hroznů. Ani bobulové výběry ale nejsou ve sklepě výjimkou. Ušlechtilé kvasinky nepoužívá, na to si příliš cení odrůdově typických chutí a vůní svých vín. Těšit se můžete na většinu obvyklých odrůd, navíc třeba Dornfelder, nebo Cabernet Moravia vyšlechtěný v nedaleké Moravské Nové Vsi.

Sklep

Sklípek využívaný ke zrání a lahvování vín je ve Sklepní uličce v Hruškách. Malá místnost nad ním není vhodná pro oslavy nebo večírky. Menším skupinám, které chtějí poznat výborná vína, ale umožní nerušený zážitek. V zimě jim vinař i zatopí v krbu.

Obvyklý program

Čtyř až pětihodinový degustační maraton. Vinař hosty usadí ke stolům plným obložených mís a jiných sladkých i slaných pochutin a vůbec se po celou dobu stará o to, aby se cítili příjemně. Naleje první skleničku a představí sebe a své vinice. Potom provede návštěvníky celou svou produkcí, od bílých vín k červeným, od méně aromatických k aromatickým, nakonec si nechá něco speciálního. Ke každému z nejméně patnácti vzorků zajímavě povídá a vínem nešetří. Odpovídá na otázky, se znalci mluví zasvěceně, začátečníky ochotně poučí. Program je možné obohatit ochutnávkou místních a zvěřinových kulinářských specialit. Cena za akci zůstane stejná, je ale potřeba se na tom domluvit s dostatečným předstihem.

Naše poznámky

Hrušky sice leží u slovenských hranic, zároveň ale nedaleko sjezdu z dálnice D2 na Břeclav, cesta z Brna sem tedy trvá jen necelých 40 minut.
Za výhodných podmínek můžeme skupině zajistit dopravu minibusem nebo mikrobusem nejen z Brna, ale z celé České republiky i z okolních zemí a samozřejmě také zpět.
Obvyklý program, degustaci vynikajících vín s výkladem, můžete svým zaměstnancům nebo obchodním partnerům i věnovat jako pozornost či odměnu. Na přání vyrobíme dárkový certifikát.
Po domluvě lze sklep využít pro obchodní jednání nebo netradičně umístěný kratší seminář. Akci příjemně zakončí řízená degustace ve zkrácené podobě.
Místo není vhodné pro soukromé oslavy, kromě firemních akcí jsou ale vítány i spolky milovníků vína a přátelské či rodinné kolektivy s vážným zájmem o víno.