Fučíkovic sklípek

Základní informace
Branišovice 104, Branišovice, 671 77
+420 606 706 168
pavel.fucik@email.cz
http://www.fucikovicsklipek.cz/
Hlavní výhody:
25 minut autem od Brna
Krásný velký sklep
Velmi milí hostitelé
Kartu uplatníte na:
Firemní akce
Oslavy všeho druhu
Milovníky vína
Sleva pro členy CZV klubu

5%

Cenana vyžádání

Kapacita osob15-35

Občerstveníteplé

00361_fucikovi555

Manželé Fučíkovi

Pro Pavla a Marii Fučíkovi z Branišovic, malé obce půl hodiny cesty z centra Brna, je vinařství celoživotní láskou. Hektar vinic obhospodařují jen s občasnou pomocí několika brigádnic o víkendech a po večerech, povoláním jsou totiž šlechtitelé obilí. Pavel Fučík toho ale ví o révě vinné možná víc, než o pšenici nebo ječmenu. Přednáší o víně nadšencům – malovinařům i univerzitním studentům a už brzy se hodlá věnovat jen a pouze vinařství. Láska k vínu a celoživotní zkušenosti jsou na vínech z Fučíkovic sklípku znát.

Vína a vinice

Všechny hrozny, které Fučíkovi proměňují ve víno, pocházejí z jejich vlastní sklizně. Pěstují na malé ploše množství odrůd (z modrých jen Svatovavřinecké, z bílých však vynikající Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Aurelius, Děvín, Muškát Moravský a další) a i přes severnější polohu vinic už roky nemuseli sáhnout po cukru. Přestože by mnohdy mohli dosáhnout i na označení pozdní sběr, nenechávají svá vína třídit do kategorií. Všechny lahve v okolí vyhlášeného vína totiž i bez toho snadno prodají přímo ze sklepa známým a přátelům.

Sklep

Krásný, nově postavený vinný sklep na okraji Branišovic, těsně vedle vinohradů. Víno se tu jen skladuje a hlavně pije, v létě je mohou hosté vychutnat i na sluníčku před sklípkem. Pro přípravu občerstvení slouží malá skrytá kuchyňka, sociální zařízení je na úrovni dobré restaurace a oddělené pro muže i ženy. Kvelbené stěny a vybavení v tmavém dřevě působí na návštěvníky až dojmem luxusu, který ovšem kouzlo toho vinného sklepa nijak nesnižuje, možná spíše naopak.

Obvyklý program

Hosté ve Fučíkovic sklípku dostanou na přivítanou vždy něco na zahřátí. U džbánku vína pak povečeří některé z jednodušších teplých jídel a potom, pokud chtějí, mohou s výkladem vinaře ochutnat všechna, nebo jen některá vína ve sklepě. Vybraná vína sudová i lahvová mohou pak pít a ochutnávat dle libosti. K tomu mají připraveny švédské stoly s klobáskami, uzeným, obloženými mísami, domácími pomazánkami a dalšími studenými lahůdkami. V létě mohou dostat také něco z grilu nebo kotlík připravený na ohništi před sklípkem. Po šesti hodinách jsou obvykle všichni návštěvníci jídla i dobrého vína úplně plní.

Kdo má zájem, tomu se může dostat i poutavého výkladu o pěstování révy vinné přímo ve vinici sousedící se sklepem. Stejně tak se Fučíkovi rádi pochlubí starobylým, třicet metrů dlouhým a do pískovce vydlabaným sklepem v sousední vsi, který mají připraven na archivaci vín. Na podzim bude u Fučíků dokonce možné ochutnat hrozny až patnácti různých stolních odrůd.

Naše poznámky

Sklípek je prozatím možné využít jen o sobotách, případně ke kratším akcím v neděli odpoledne.
Sklípek je vhodný nejen pro firemní akce, večírky nebo návštěvu milovníků vína. Má výborné předpoklady stát se místem vydařeného narozeninového večírku, srazu absolventů, nebo jakékoliv jiné oslavy.
Osobní auta je možné parkovat před sklípkem, autobus na parkovišti vzdáleném 60 metrů.
Pro skupiny, které se budou rozcházet či scházet postupně, můžeme za příjemné ceny zajistit i kyvadlovou dopravu do Brna po celou dobu akce. Cesta autem trvá asi 25 minut.
Do Fučíkovic sklípku se pohodlně vejdou hudebníci všeho druhu a jsou zde také více než vítáni. U souborů a kapel je ale třeba počítat s tím, že zaberou i tři až pět míst určených hostům.