Hotel Baltazar Mikulov

Základní informace
Husova 44, 69201 Mikulov
+420 720 611 712
info@pensionbaltazar.cz
http://www.pensionbaltazar.cz/
Hlavní výhody:
Penzion Baltazar s výhledem na mikulovský zámek a krajinu Jižní Moravy se nachází v bývalé židovské čtvrti.
-Nabízí prostorné pokoje s parketovými podlahami, satelitní LCD TV se a Wi-Fi připojením, které je zdarma.
-Penzion má bar a terasu. Hosté zde mohou ochutnat některá z místních moravských vín. Restaurace se nachází hned vedle objektu.
-Penzion Baltazar Mikulov se nachází 10 km od Lednicko-valtického areálu (UNESCO) s barokním zámkem. V místě je k dispozici soukromé bezplatné parkoviště, které je uzamykáno.
Kartu uplatníte na:
Ubytování
Sleva pro členy CZV klubu

5%

Cenaod 1400 Kč / noc

Kapacita osob15

JídloRestaurace vedle

Vlastní parkoviště

Klimatizováno

WiFi

TV

1394195092-pension-baltazar-17--resizecrop-c302x302

Dům Baltazar byl zmíněn a zaznamenány v kronikách poprvé na počátku 18. století. V průběhu tohoto století, se stal obětí jednoho z obrovských požárů zasahují po celém městě. V průběhu 19. století byl dům opraven a rekonstruován tak, že si zachoval svůj vzhled s různými pozdně klasicistní prvky až do dneška. V roce 2006 náš penzion prošel nákladnou obnovu, s citlivým zachováním původních dobových prvků.

Nejstarší dochované záznamy o domu, respektive parcele, na které  dům stojí pochází z  24.července 1847. První dochovaný záznam v zemských knihách o majitelích domu je z roku 1873. V tomto roce bylo dle kupní smlouvy vloženo právo vlastnické v hodnotě 3.000 zlatých ve prospěch Theresie Fehl. 

Z  výše  uvedeného je zřejmé, že samotná výstavba domu proběhla v období mezi těmito letopočty. Tuto skutečnost potvrzují i městské plány z let 1826 a 1847, kde v místě stávajícího domu je zakreslena nezastavěná proluka. Výstavba tedy musela proběhnout po roce 1847. Zda skutečně první majitelkou a tedy i stavitelkou domu byla paní Theresie Fehl  není z dochovaných údajů zřejmé. Dalšími  majiteli domu se v roce 1908 stali manželé Engelsmannovi. 

Židovská historie obyvatelů domu končí v roce 1933, kdy dům koupili manželé Saláškovi. Z tehdejšího období pochází  i nejstarší dochované výkresy a zaměření domu. Smutnou kapitolou v historii domu byl rok 1945, kdy dům byl  československým státem konfiskován. Podle rozhodnutí Osídlovacího úřadu bylo v roce 1949 vlastnické právo vloženo ve prospěch nových osídlenců města Mikulov. Tímto okamžikem začíná novodobá historie domu.